Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Pola Nadziei

19 kwietnia po każdej Mszy Św. w kościele parafialnym w Borku  odbyła się  kwesta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Kwestowali uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami.   Dochód  przeznaczony został na rzecz hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez hospicja w Polsce. Żonkile są rozpoznawalnym na całym świecie symbolem nadziei. Kampania „Pola Nadziei” ma przełamywać stereotypowe myślenie o hospicjach zarówno stacjonarnych jak i domowych. Kampania Pola Nadziei ma dwie odsłony. Pierwsza – jesienną, podczas której wolontariusze sadzą cebulki żonkili, jako zalążki nadziei. Podczas drugiej - wiosennej, kiedy żonkile kwitną - wolontariusze rozdają kwiaty żonkili i zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej.

Serdecznie dziekujemy  wszystkim mieszkańcom Borku za liczne ofiary składane do puszek.

[M.T.]