Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

6 listopada 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0-VI  z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Państwowej Straży Pożarnej    w Bochni, w czasie którego poruszone były tematy cyberprzemocy, uzależnień, odpowiedzialność prawnej nieletnich, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Z najmłodszymi dziećmi policjant rozmawiał głównie o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i ze szkoły. Przypomniał o korzyściach płynących z noszenia  elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami. Najprzyjemniejszą częścią spotkania była prezentacja sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy służb mundurowych.

Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki z napisami: ”Dziękuję – nie piję, nie palę, nie biorę.” Tego rodzaju spotkania z pewnością przyczyniają się do wzrostu świadomości uczniów na temat skutków uzależnień oraz do poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze, w Internecie oraz w sytuacji zagrożenia pożarem.

[M.P.K.]