Międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning

Uczniowe klasy V naszej szkoły od miesiąca października uczestniczą w międzynarodowym projekcie w ramach  programu eTwinning. Projekt nosi tytuł „Important events in my school” (Ważne wydarzenia w mojej szkole). Nasza szkoła wraz ze szkołą podstawową z Asco w Hiszpanii opracowała ten projekt. Dołączyły do niego szkoły podstawowe z pięciu innych państw europejskich tj. Bułgarii, Rumunii, Włoch, Grecji oraz Irlandii.

W ramach projektu uczniowie pod opieką nauczyciela dokumentują najważniejsze wydarzenia w szkole w miesiącach od października do  grudnia 2015, a następnie stworzą prezentację wraz z krótkim opisem w j. angielskim.

W trakcie projektu uczniowie przygotowali i pokazali swoim kolegom z innych krajów  prezentacje swojej klasy, szkoły i najbliższej okolicy. Obejrzeli również prezentacje przysłane  z krajów biorących udział w projekcie. Uczniowie napisali także listy w j. angielskim do swoich kolegów z Irlandii oraz Hiszpanii. Otrzymali również  podobne listy od swoich kolegów z tych krajów. W miesiącu styczniu będą rozmawiać przez komunikator Skype z uczniami ze szkoły w Asco (Hiszpania).

Dzięki uczestnictwie w tym programie dzieci  poznają  kulturę i tradycję  innych krajów Unii Europejskiej. Projekt ma również zachęcać  i motywować uczniów do wytrwałej i systematycznej nauki języka angielskiego.

[M.T.]