Pokaz judo w naszej szkole

19 kwietnia nasi uczniowie obejrzeli pokaz przygotowany przez zawodników sekcji judo przy MOSiR w Bochni. Należy nadmienić, że niektórzy z nich są złotymi medalistami mistrzostw krajowych, a także zajmują bardzo wysokie pozycje w klasyfikacji europejskiej. Sportowcy ubrani w charakterystyczne judogi w profesjonalny sposób zaprezentowali wybrane postawy, chwyty, przewroty i walkę w parach.

Widzowie byli pod wrażeniem poziomu umiejętności posiadanych przez młodych mistrzów sztuki walki. Uczniowie szkoły w Borku mogli pośród zawodników podziwiać swojego kolegę z klasy I - Mateusza Kutybę. Pokaz odbył się pod czujnym okiem trenera - pana Grzegorza Maja, który w interesujący sposób wprowadzał widzów w niektóre tajniki judo i chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania. Na koniec zachęcał uczniów do uprawiania tej dyscypliny sportu. To spotkanie było bardzo interesujące.

J.Gorczyca