Noc Muzeów 2016

13 maja 2016 r. odbyła się  kolejna Noc Muzeów. W ramach Nocy Muzeów  można było bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych. Biletem wstępu była specjalnie wybita na tę okazję pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty, którą można było zakupić w muzeach uczestniczących w akcji.
Z tej znakomitej  okazji do poszerzenia swoje wiedzy skorzystali uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców p. A. Kapturkiewicz i M. Pałkowskiej-Krokosz.

Swoją przygodę ze zwiedzaniem muzeów rozpoczęli od wizyty w Ogrodzie Doświadczeń im.St. Lema w Nowej Hucie,  gdzie na otwartej przestrzeni umieszczone zostały interaktywne instalacje, pozwalające poznawać zjawiska fizyczne i świat przyrody. Uczniowie zwiedzając pod okiem instruktorki przeprowadzali sami ciekawe eksperymenty.

Kolejnym muzeum było pobliskie Muzeum Lotnictwa, które wzbudziło największe zainteresowanie wśród wszystkich uczestników wycieczki. Uczniowie oprócz obejrzenia z bliska wielu samolotów,  zwiedzili helikopter, w którym podróżował papież Jan Paweł II podczas kilku wizyt w naszym kraju.

Ostatnim muzeum było Muzeum Archeologiczne, gdzie zwiedzili wystawę pt. „Zycie codzienne w Małopolsce w czasach Chrztu Polski”.

Niestety, ta noc była za krótka, ażeby można było odwiedzić wszystkie interesujące muzea w Krakowie, ale te które uczniowie zobaczyli z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Zdjęcia zamieszczono w zakładce Galeria!

M.Tworzydło