Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 30 września obchodzony był VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli aktywny udział w tej międzynarodowej akcji edukacyjnej, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.

Zgodnie z hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", uczniowie - egzaminatorzy, tworzący Patrole Egzaminacyjne przepytywali z "tabliczkowej wiedzy" osoby dorosłe przed budynkiem szkoły i w pobliskim sklepie. Uczniowie zaopatrzeni w transparenty i koszyczki z losami zawierającymi pytania, z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali ustne egzaminy i wręczali imienne legitymacje wszystkim, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wykazujący się matematyczną wiedzą dorośli uświadamiali uczniom, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym szczególnym dniu, sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia mogli także uczniowie - na korytarzu szkolnym pracowały Komisje Egzaminacyjne, przed którymi chętne dzieci zdawały pisemny egzamin. Zdecydowana większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością nawet trudnych przypadków mnożenia.

Na uroczystym apelu podsumowano akcję, a p.Dyrektor wręczyła odznaki i certyfikaty potwierdzajace znajomość tabliczki mnożenia.

B.Rysak

Zdjęcia zamieszczono w galerii.