Spotkanie uczniów klasy I ze św. Mikołajem

9 grudnia uczniowie klasy I mieli przyjemność spotkania się ze św. Mikołajem. Do owego spotkania doszło w niecodziennych okolicznościach, bowiem dzieci udały się na nie do kopalni soli, mieszczącej się w pobliskiej Bochni. W podziemnych grotach i korytarzach na uczestników wycieczki czekały liczne atrakcje.

Pod czujnym okiem sympatycznej przewodniczki - Pani Magdaleny, uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne, wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których wspólnie wykonywali łańcuch na klasową choinkę, a także uczestniczyli w zabawie tanecznej. Kulminacyjnym punktem pobytu w kopalni było z niecierpliwością oczekiwane spotkanie z ulubionym świętym dzieci, który obdarował przybyłych gości słodyczami.

Ten wyjazd był dla uczniów klasy I źródłem wielu pozytywnych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

J. Gorczyca