Wycieczka klasy IV

W dniu 22 lutego 2017r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt.„Kleksografia, czyli spotkanie z panem Kleksem”, która odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni.

Pani Barbara Sządrowska w ciekawy sposób przedstawiła historię pisma i książki. Dzieci rozwijały również swoje umiejętności poprzez ćwiczenia w kaligrafii. Bardzo miło spędziły czas w Krainie Pana Kleksa. Kolejną atrakcją była lekcja czytelcza pt. „Starodruki w zbiorach bocheńskiego muzeum”. Podczas zajęć odbywających się w Sali Portretowej Muzeum Jan Flasza zaprezentował na wybranych przykładach historyczny rozwój form książki drukowanej – od wynalazku druku przez Jana Gutenberga w połowie XV wieku do roku 1800. Uczniowie mieli możliwość poznawania poszczególnych obiektów z autopsji, a zatem bezpośredniego kontaktu z wybitnymi zabytkami drukarstwa europejskiego.

A.Kapturkiewicz