Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Katyń 1940 – PAMIĘTAMY

Dnia 10 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający ofiary zamordowane wiosną 1940 roku przez stalinowskie NKWD. Uczniowie przypomnieli miejsca spoczynku jeńców obozów Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa. W sumie 14471 polskich jeńców zastrzelono bez sądu i nikt za tę bezprzykładną zbrodnię nie poniósł żadnej kary. Pamiętamy o ofiarach tego okrutnego mordu.
Społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po uroczystej akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 6 pod opieką pani B. Gajdy udali się na cmentarz, gdzie złożyli hołd pochodzącemu z naszej wsi, a zamordowanemu w Katyniu kpt. Edwardowi Szydłowskiemu. Apel przygotowali uczniowie kl.VI pod opieką pani E.Piekarz. Montaż słowny wzbogacony został przez śpiew zespołu wokalnego pod kierunkiem p. A Grocholskiej.