Święto Patrona Szkoły

Wyjątkowo radosna atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły, które w środę 7 czerwca odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Borku.

Uroczystość rozpoczęto apelem, w czasie którego odśpiewano hymn szkoły i przypomniano o szczególnej roli jaką w historii naszego kraju odegrała Św. Kinga. Pani dyrektor zachęciła dzieci do wzorowania się na patronce i podążania ścieżką miłości, którą wytyczyła Św. Kingi. Następnie wszyscy udali się na mszę świętą w intencji szkoły, jej uczniów i pracowników.

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły był „Bieg po Pierścień Świętej Kingi”. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie wraz z opiekunami z innych szkół gminy Rzezawa.
Trasę mierząca około 1900 m poprowadzono od budynku szkoły do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Balaton” w Borku. Jako pierwszy dobiegł do mety uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce J. Skrzypek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wszyscy uczniowie czuli się docenieni, ponieważ tak naprawdę to oni byli wykonawcami tej uroczystości.

M.P.K.