Małopolska Noc Naukowców 2015

W piątek 25 września w Krakowie odbyła się 9. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Prawie 900 naukowców i ponad 1600 studentów ze wszystkich krakowskich uczelni przygotowało w tą wyjątkową noc szereg pokazów, warsztatów i wykładów dla wszystkich chętnych chcących zgłębić tajemnice nauk ścisłych, humanistycznych i przyrodniczych.

W tym wydarzeniu uczestniczyli również nasi uczniowie z klasy VI pod opieką wychowawcy p. A. Kapturkiewicz. Na Wydziale Malarskim Uniwersytetu Pedagogicznego uczestniczyli w warsztatach pt. Artysta kolekcjoner, magik światła” oraz w warsztatach „Obrazy bez światła”. Następnie w budynku głównym UP w Krakowie na Wydziale Fizyki i Astronomii wzięli udział w warsztatach pt. ”Tworzenie zegara słonecznego, obrotowej mapy nieba i modeli planet”.

Główna impreza Małopolskiej Nocy Naukowców 2015 odbyła się w kinie Kijów. Na początku wręczono nagrody  w konkursie plastycznym pt. Europejska Noc Naukowców”.  Z przyjemnością informujemy, że laureatem tego konkursu w kategorii dzieci 6-10 lat został  Mateusz Dziadowiec z klasy III. Mateusz oczywiście uczestniczył w tej imprezie. Nagrodę wręczał mu wiceminister Spraw Zagranicznych Rafał Trzaskowski oraz przedstawiciel władz Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Po wręczeniu nagród Mateusz obejrzał multimedialne widowisko NAUTILUS. 2015 Sekund Podmorskiej Żeglugi.

Gratulujemy Mateuszowi tego sukcesu i życzymy kolejnych w najbliższej przyszłości!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

[M.T.]