Poznajemy zawody- rozwijamy pasje

W ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody- rozwijamy pasje” w dniu 05.05.2016 r. gościliśmy w szkole drukarza, pana Aleksandra Dziadowca, który jest absolwentem naszej szkoły i jednocześnie rodzicem uczniów. Pan Aleksander przybliżył dzieciom  zawód, który pomimo nowoczesnych środków przekazu takich jak telewizja czy Internet jest nadal uznawanym rzemiosłem i posiada wieloletnią i bogata tradycję. Opowiedział  o tym, czym zajmuje się drukarz i jak można nim zostać. W trakcie wystąpienia nasz gość w interesujący sposób przedstawił słuchaczom  poszczególne etapy nakładania farby drukarskiej w procesie drukowania.

Prelekcję uzupełniła prezentacja multimedialna na temat powstawania książek i czasopism, przygotowana przez nauczyciela bibliotekarza, panią  Agnieszkę  Kapturkiewicz we współpracy z panem Aleksandrem. Po prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poznać tajniki pracy w mało znanym, a jakże ciekawym zawodzie. Realizacja wyżej wymienionego projektu edukacyjnego ma na celu zwiększyć aktywność poznawczą uczniów i rozwijać ich zainteresowania. Na tym spotkaniu doskonale to się udało.

J.Gorczyca