Dzień Głośnego Czytania

Powszechnie wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, bogaci język, a ponadto może być wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu. Aby zachęcić dzieci do sięgania po książki,  w naszej szkole zorganizowano Dzień Głośnego Czytania.

Wcześniej,  pod opieką nauczyciela plastyki, uczniowie wykonali plakaty promujące planowaną akcję. Te prace wraz z aforyzmami o książkach oraz gazetką na temat zalet czytania dla przyjemności zostały zamieszczone na szkolnym korytarzu.

28 września rano dzieci rozdawały rodzicom ulotki pt. „20 powodów, dla których warto czytać”. Tego dnia przed południem uczniowie spotkali się w dwóch grupach: starszej i młodszej, by wspólnie wysłuchać fragmentów książek czytanych przez zaproszonego na te okazję przedstawiciela policji, Panią Dyrektor, uczniów oraz nauczycieli.

Warto nadmienić, że jednym z celów akcji była promocja nowych pozycji książkowych zakupionych do biblioteki szkolnej ze środków Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie z lekturą spodobało się uczniom i na ich prośbę stanie się szkolną tradycją w postaci cotygodniowego głośnego czytania. Życzymy przyjemnej lektury.

Joanna Gorczyca