Środa, 2024-05-22

Imieniny: Emila, Neleny

Kampania społeczna "No promil-No Problem"

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Borku przyłączyła się do udziału
w kampanii społecznej „No Promil- No Problem”. Inicjatywa ta miała na celu ograniczenie liczby osób
prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, jak również zmianę
nastawienia społecznego wobec nietrzeźwych kierowców, to znaczy wzmocnienie gotowości do
powstrzymywania pijanych przed wsiadaniem za kierownicę.

Kampanię rozpoczęliśmy w październiku wykonaniem gazetki tematycznej. Następnie wychowawcy we wszystkich dziewięciu klasach przeprowadzili warsztaty profilaktyczne w oparciu o udostępnione scenariusze, a w klasach 1-3 wykorzystano scenariusze z roku poprzedniego. Podczas zebrania z rodzicami, które miało miejsce 28 października  przedstawiono prezentację multimedialną na temat przepisów prawa i obliczeń stężenia alkoholu we krwi. Rozdano ulotki tematyczne i zebrano deklaracje odpowiedzialnego pasażera/świadka.  Kolejnym działaniem, do którego przystąpiła nasza szkoła był marsz ulicami miejscowości z transparentami „No Promil-No Problem” oraz „Kierowco, alkohol zabija!”. Uczniowie z klas 4-7 na lekcjach plastyki wykonywali również prace plastyczne na konkurs. Ostatnim zadaniem był udział liderów młodzieżowych w szkoleniu, które odbyło się 5 listopada w naszej szkole na platformie Zoom. W spotkaniu tym wzięło udział 6 uczniów z klas ósmych i siódmej.

Chcielibyśmy bezpiecznych dróg! Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom uświadomiliśmy młodemu pokoleniu i lokalnemu społeczeństwu jak należy reagować, gdy będziemy świadkami nietrzeźwych kierowców, chcących prowadzić pojazdy.

H. Nowak