Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dniu radości, dniu wesela!

Jak szeroki polski kraj,

Niechaj okrzyk w niebo strzela

Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

(Józef Relidzyński)

Jak co roku, nasza szkoła oddaje hołd tym, którzy przyczynili się do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja była pierwszym w Europie i drugim na świecie nowoczesnym aktem prawnym.

Narodowe święto z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja poprzedzone było w naszej szkole uroczystym apelem.

Uczniowie klasy IV, V i VI chcąc upamiętnić ten doniosły fakt historyczny pod opieką nauczycieli przygotowali uroczysty apel o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia.

Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego i hymnu szkoły. Każdy z nas miał okazję wysłuchać wierszy, pieśni oraz obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej twórców.

T. Hołota