Udział w akademii poświęconej Władysławowi Gałce

17 października uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami pojechali do Szkoły Podstawowej w Rzezawie, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej Władysławowi Gałce.

Obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły. Występ rozpoczął polonez. Następnie młodzież przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące życia i działalności tego niezwykłego człowieka, przedstawiając Go nie tylko jako wielkiego bohatera, ale również jako kochającego męża i troskliwego ojca, który mimo długiej rozłąki z rodziną, nigdy o niej nie zapomniał. Uczniowie zwrócili również uwagę na to, że Władysław Gałka był człowiekiem, który przez całe życie dążył do doskonałości, pozostawał wierny wyznawanym wartościom oraz każdemu potrafił okazać serce i zrozumienie. Widzowie zachwycali się piękną recytacją, wymowną dekoracją oraz śpiewem zwłaszcza piosenki, do której słowa i melodię stworzyli nauczyciele uczący w szkole w Rzezawie.

E. P.