Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentów i odwagi. Tak ważny dzień nie mógł zostać pominięty w kalendarzu obchodzonych przez nas świąt nietypowych.

15 września dzieci uczęszczające do przedszkola oraz klas 1-3 poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która w ogóle w siebie nie wierzyła. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wiara we własne możliwości oraz odwaga do podejmowania wyzwań wystarczy, aby osiągnąć sukces.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tej inspirującej historii, odpowiadali na pytania związane z lekturą i odkrywali swoje talenty oraz mocne strony.
Z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania związane z kropką, które przygotowały dla nich wychowawczynie oraz pani bibliotekarka. Chętnie dzielili się z kolegami i koleżankami informacjami o swoich talentach i prezentowali je podczas zajęć. Najmłodsi mieli okazję wykazać się kreatywnością, gdyż tworzyli kropkowe obrazy. Ponadto uczyli się rysować „kropkowe zwierzęta”, tworzyli ”matematyczne kropki”, ćwiczyli logiczne myślenie słuchając wiersza „Pięć kolorowych kropek”. Dużo radości sprawiło dzieciom kolorowanie kropek i wykonanie zdjęć z „elementami w kropki”.
Dzień Kropki” to święto bardzo lubiane przez dzieci i chętnie przez nie obchodzone. Wtedy każdy uczeń uświadamia sobie, jak wiele talentów i umiejętności posiada.