Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Każdy z nas chciałby choć przez chwilę poczuć się jak w bajce. W naszej szkole okazało się to możliwe. Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na nauki z nich płynące oraz zachęcić do częstego sięgania po książki, nasi uczniowie włączyli się w obchody,  najradośniejszego ze świąt obchodzonych na całym świecie - Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

8 listopada na szkolnych korytarzach można było spotkać biedronkę, jednorożca, tygryska, księżniczki,, misia, pszczółkę Maję, rybaka oraz wiele innych postaci, które do tej pory znaliśmy tylko z książek.

Uczniowie kl.1-3 uczestniczyli w „lekcji   bibliotecznej”, gdzie poznali bajkę pt.” O skrzacie, który chciał przyspieszyć czas” , rozwiązywali sudoku tematyczne, zagadki, rozpoznawali bajkę po  rekwizycie, a także wykreślali, malowali i kodowali bajkowe postacie.

Dzień ten upłynął wszystkim bajkowo, a najmłodsi sami zauważyli, że bajki rozwijają wyobraźnię, pozwalają ćwiczyć pamięć, wzbogacają słownictwo i kształcą postawy moralne.