Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada 2023 roku, w przeddzień 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu.

Polska droga do wolności wytyczona była wydarzeniami, którym towarzyszyły pieśni wojskowe, legionowe.
W tym roku apel miał szczególny przebieg, ponieważ każda klasa przygotowała jedną pieśń legionową, którą  zaprezentowała na forum.
Wspólne zaśpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych było piękną lekcją historii.

Po raz szósty nasza placówka włączyła się też do akcji ,,Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób dołączyliśmy do blisko 500 placówek, wspólnie świętujących i manifestujących  postawę patriotyzmu.

T. H.