Przerwa na czytanie

„PRZERWA NA CZYTANIE” to akcja realizowana w ramach  kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Najmłodszym uczniom kl. I – III oraz przedszkolakom czytały wychowawczynie, które też przygotowały kąciki, w których  uczniowie przez cały rok będą wymieniali się  książkami. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna.