Dzień Życzliwości

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo tego dnia na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Tego dnia w naszej szkole:

- „Dzień życzliwości” rozpoczęliśmy od przedstawienia prezentacji multimedialnej,

- społeczność szkolna swoim żółtym strojem promowała przesłanie „Dnia życzliwości”,

- zorganizowano „kącik życzliwości”, gdzie w czasie przerwy w życzliwej atmosferze można było ze sobą porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie,

- przygotowano „kącik gier” zachęcający uczniów do wspólnego spędzenia czasu i okazji do zacieśnienia relacji koleżeńskich,

- Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat wraz z opiekunami zorganizowali „Kiermasz słodkości”, a uczniowie wraz z Rodzicami entuzjastycznie zaangażowali się w tę akcję,

- udostępniono całej społeczności szkolnej „Szkolną Tablicę Życzliwości”, na której można było wpisywać hasła, pozytywne myśli i pozdrowienia,

- szkolne korytarze zdobiły grafiki z życzliwymi zwrotami, które zachęcały wszystkich do tego, aby dzielić się nimi z innymi, okazywać sobie przyjaźń, wsparcie i obdarzać się ciepłym słowem.

Życzymy wszystkim, z którymi przychodzi nam spotykać się na co dzień, wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.