Akcje społeczne i charytatywne

Nasza szkoła bierze udział w wielu akcjach społecznych i charytatywnych. Takie działania nie tylko wyzwalają empatię, uczą wrażliwości na potrzeby innych, ale przede wszystkim integrują i uświadamiają, że razem możemy zrobić wiele dobra. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania nauczycieli, rodziców oraz uczniów za co z całego serca dziękujemy. Z inicjatywy i dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowano następujące działania: - Wyciszające przerwy, podczas których uczniowie kolorują antystresowe malowanki, tworzą kreatywne budowle, - Tańczone przerwy, podczas których uczniowie integrują się wspólnie tańcząc różne układy taneczne, - Młodzież Pamięta - znicz na mogiłę bohatera i opuszczone groby, - " Kup Pan szczotkę" - zbiórka past i szczoteczek do zębów oraz mydeł dla dzieci z Afryki, akcja przeprowadzona we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio, - Dzień Życzliwości ( kiermasz słodkości) - Dzień Pluszowego Misia, - " Góra Grosza". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży planowane są kolejne przedsięwzięcia, o których będziemy informowali.