Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

26 stycznia 2024 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”.

W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej.

Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż 25 uczniów. Uczestnicy prezentowali się solo jak i w kilkuosobowych zespołach. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz instrumentów, które uatrakcyjniły prezentacje.

Laureaci konkursu:

Kategoria Przedszkole:

1 miejsce: Karolina Wcisło – „Był pastuszek bosy”

2 miejsce: Liliana Minor – „W drodze do stajenki”

3 miejsce: Franciszek Strzyż – „Świeć gwiazdeczko mała świeć”

Kategoria Szkoła podstawowa klasy 1-3:

1 miejsce: Przemysław Mach – „Dnia jednego o północy”

2 miejsce: Anna Dziadowiec, Maryla Wnęk – „Ciemna noc”

3 miejsce: Wojciech Wcisło – „Był pastuszek bosy”

Kategoria Szkoła podstawowa klasy 4-8:

1 miejsce: Weronika Dziadowiec, Igor Waśniowski, Szymon Kowalski – „Tryumfy”

2 miejsce: Wiktoria Maj, Nikodem Czaja, Natalia Pawłowska, Alex Mironów – „Pastorałka od serca do ucha”