Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca

19 marca w naszej bibliotece szkolnej uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w spotkaniu z regionalną poetką Panią Stanisławą Nawrocką w ramach Światowego Dnia Poezji. Spotkanie to zorganizowano w celu promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji.

Wiersze pani Stasi wydane już w 3 tomikach: "Patrzeć oczami, a rozumieć sercem", "W głębi duszy", "Życie jest jak kwiaty", mają wyjątkową zdolność oddziaływania na emocje, przenoszą czytelnika w odmienne stany ducha, choćby na chwilę. Niejednokrotnie są jak malowane obrazy, w których każde słowo tworzy niepowtarzalny krajobraz emocjonalny. Uczniowie słuchając ich mieli możliwość zastanowienia się nad życiem: co jest w nim istotne, jak powinni postępować, by być dobrymi  ludźmi. Uczyli się wrażliwości, empatii, zdolności do głębszego przeżywania i zrozumienia świata wokół nich. Dostrzegali subtelności, które w zabieganym życiu mogłyby umknąć ich uwadze. Poetka barwnie opowiadała o warsztacie poetyckim, inspiracjach, procesie pisania wierszy a także o własnej przygodzie z poezją. Z przyjemnością udzielała wskazówek młodym adeptom pióra. Na sali panowała miła atmosfera. Uczniowie z powagą słuchali barwnej gawędy mistrzyni słowa. Gromkie brawa na zakończenie świadczyły o zainteresowaniu i potrzebie obcowania z poezją.