XVI Dzień Papieski

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – pod takim hasłem 17 października w naszej szkole z okazji XVI Dnia Papieskiego, odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką p. E. Dziadowiec.

Mieliśmy okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły – Polaka na Stolicę Piotrową, przypomnieć sobie jego osobę oraz nauczanie. Wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II: „Barkę”, oglądając krótką historię jego życia przedstawioną w prezentacji multimedialnej oraz wysłuchaliśmy jego słów, w których zachęca nas, byśmy nie przechodzili obojętnie obok drugiego człowieka.

Występ zakończyła piosenka: „S.O.S. – na pomoc, na ratunek człowiekowi”, która miała nakłonić wszystkich do otwarcia swoich serc na potrzeby innych ludzi.

Na koniec spotkania p. Dyrektor zaprosiła uczniów oraz nauczycieli do pracy w Szkolnym Klubie Wolontariatu.