Ślubowanie pierwszoklasistów

27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania dzieci z klasy pierwszej i przyjęcia ich do braci uczniowskiej. Po zaprezentowaniu przygotowanego na tę okazję programu artystycznego, bohaterowie dnia złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie pani dyrektor dokonała pasowania, po czym wręczyła uczniom legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i kronikę na dokumentowanie najważniejszych momentów z życia klasy. Na koniec każdy pierwszoklasista uwiecznił odcisk swego palca wskazującego w kronice szkoły. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli także rodzice oraz drugoklasiści, którzy przygotowali dla swych młodszych kolegów drobne upominki, za co zostali obdarowani słodyczami. Ostatnim punktem dnia był słodki poczęstunek dla dzieci przygotowany w sali lekcyjnej.

J.Gorczyca