Wizyta uczniów klas I i II w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni

25 stycznia uczniowie klasy I i II odwiedzili Zespół Szkół Nr 3 w Bochni. Celem ich wyjazdu był udział w lekcji żywieniowej przygotowanej przez nauczycielki: p. Annę Mach i p. Halinę Żołnę.
W trakcie zajęć w szkolnej pracowni, dzieci pod opieką starszych kolegów z II i III klasy o profilu: Technik żywienia i usług gastronomicznych, przygotowywały zdrową pizzę i dekoracyjne elementy stołu z owoców.

Po skończonej pracy wszyscywspólnie zasiedli do posiłku, podczas którego nastąpiła degustacja surowych soków owocowo - warzywnych oraz mlecznego deseru. Następnie uczniowie wzięli udział w prezentacji pt. ,,Dzieci nie jedzą śmieci." i wykonywali piramidę żywienia. Na pożegnanie mali uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smaczną niespodziankę.

Możliwość wzięcia udziału w tej lekcji była dla dzieci wspaniałą, kulinarną przygodą. Dziękujemy p. Annie Mach i p. Halinie Żołnie za zaproszenie i serdeczne przyjęcie uczniów naszej szkoły.

J. Gorczyca