Małopolski Projekt Nauki Pływania „Już pływam”

23 marca 2017 r. ruszył projekt „Już pływam”, w którym bierze udział 13 uczniów klasy IV/V z naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w czwartki na Krytej Pływalni w Proszówkach, która zapewnia fachową obsługę instruktorską i ratowniczą.

Celem programu jest podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, nabycie podstawowych umiejętności pływackich i rozwijanie społecznych zachowań. Zakładanymi rezultatami programu jest zdobycie umiejętności pływania przez uczestników, oswojenie dzieci z wodą i kąpieliskiem, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa, poprawa kondycji fizycznej uczniów i profilaktyka wad postawy. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach przez profesjonalnych instruktorów. Cały projekt obejmuje 10 wyjazdów.

N. Surma