VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 28 września uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli aktywny udział w międzynarodowej akcji edukacyjnej, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - World Multiplication Table Day był świetną okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zgodnie z hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", uczniowie - egzaminatorzy, tworzący Patrole Egzaminacyjne przepytywali z "tabliczkowej wiedzy" osoby dorosłe przed budynkiem szkoły i w pobliskim sklepie. Zaopatrzeni w transparenty i koszyczki z losami zawierającymi pytania, z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali ustne egzaminy i wręczali imienne certyfikaty wszystkim, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wykazujący się matematyczną wiedzą dorośli uświadamiali uczniom, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym szczególnym dniu, na korytarzu szkolnym pracowały Komisje Egzaminacyjne, przed którymi chętne dzieci zdawały pisemny egzamin. Zdecydowana większość uczniów wykazała się bardzo dobrą znajomością nawet trudnych przypadków mnożenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji!
Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

B.Rysak
N. Surma