Szkolne spotkanie opłatkowe, 21 grudnia 2018 roku

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy starają się być dla siebie mili, życzliwi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić szczególny charakter tych świąt, uczniowie klasy I i II naszej szkoły wystawili jasełka.

W otoczeniu pięknej scenografii i w barwnych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa. Wystąpił św. Józef i Maryja, trzej mędrcy, pastuszkowie, anioł, Herod i diabeł oraz współczesna rodzina. Każda scena zakończona była kolędą odśpiewaną przez dzieci i szkolny chór. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy swoim pięknym występem podbili serca publiczności.

Po zakończonym spektaklu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył świąteczne życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu i uczniom. Do życzeń dołączyła się również Pani Dyrektor i Ksiądz Proboszcz. Przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami. Na zakończenie, odbyło się wspólne kolędowanie pod przewodnictwem Księdza Proboszcza.

To szkolne spotkanie opłatkowe pozwoliło nam poczuć się jak w jednej, wielkiej rodzinie. Wprowadziło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój, w którym pożegnaliśmy się, aż do Nowego Roku.