Spotkanie uczniów ze świętym Mikołajem

Tegoroczne spotkanie uczniów klas I-III ze świętym Mikołajem odbyło się w pięknej
scenerii Ośrodka Zaczarowane Wzgórze w Raciechowicach.

Kulminacyjny moment przybycia długo wyczekiwanego gościa, poprzedziły różnorodne zajęcia i zabawy. Dzieci dekorowały świąteczne pierniki, przypominały sobie zwyczaje bożonarodzeniowe, przygotowywały sianko na stół wigilijny i brały udział w przejażdżce bryczką, zaprzężoną w „kucorenifery”. Ponadto dokarmiały ptaki, rozpoznawały tropy ssaków zamieszkujących polskie lasy, uczyły się, jak „wyprodukować śnieg” i wywołać śnieżycę oraz uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych i integracyjnych.
Pobyt w ośrodku był źródłem wielu ciekawych doświadczeń dla wszystkich uczestników wycieczki, a spotkanie ze świętym Mikołajem na pewno długo pozostanie w ich pamięci.
                                                                                         Joanna Gorczyca