Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po nabożeństwie inauguracyjnym w miejscowym  kościele parafialnym, uczniowie i rodzice udali się do szkoły,  gdzie zostali powitani przez panią Dyrektor Lilę Fliśnik-Grelę.

Szczególnie ciepłe słowa pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów, którzy następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Borku.

Nawiązując do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczestnicy uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy poległych w walce.

Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom sukcesów w pracy.

Joanna Gorczyca