Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.

W tym roku Para Prezydencka zaproponowała osiem lektur na 8 narodowe czytanie. Teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością. Powinniśmy być wrażliwi na ludzką krzywdę oraz, że nie wolno nam zapomnieć o naszej historii.

W naszej szkole 9 września przedstawiciele uczniów, nauczycieli oraz rodziców czytali   fragmenty nowel M. Konopnickiej „Dym” oraz H. Sienkiewicza „Sachem”.  W spotkaniu wzięły udział klasy od 4 do 8 .  Po wysłuchaniu treści wybranych lektur, czytających  nagrodzono brawami.

E. Piekarz