Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wycieczka do Stobiernej

20 września 2019 r. uczniowie z klas I-III byli na wycieczce w Stobiernej koło Dębicy, gdzie znajduje się gród, zwany Osadą Słowiańską. Dzieci przeżyły tam prawdziwą lekcję historii, poznały życie, pracę oraz zwyczaje naszych pradawnych przodków- Słowian.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się narzędzia i broń, którymi posługiwano się 1000 lat temu. Wielkie emocje wzbudziło strzelanie z łuku, a niezwykle smacznymi okazały się, własnoręcznie przez dzieci przygotowane i upieczone na ogniu, podpłomyki. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie malowali drewniane tarcze, używając w tym celu farb wykonanych w sposób naturalny.

Na koniec dzieci zakupiły pamiątki na słowiańskim kramie i zjadły pyszne naleśniki.
Zadowolone i szczęśliwe wróciły do Borku.

Halina Nowak