Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Bochni

Dnia 26 września 2019 r., w naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Pani policjantka opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pokazała wyposażenie jakim policjanci posługują się na co dzień i podczas interwencji. Przypomniała zasady zachowania się na drogach. Przećwiczyła z dziećmi pozycję tzw. „żółwia”, którą należy przybrać w przypadku ataku psa. Poruszyła temat prawidłowego reagowania w sytuacji, gdy dziecko jest zaczepiane przez obcą osobę. Uwrażliwiała również uczniów na problem przemocy w cyberprzestrzeni.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na koniec miały okazję oglądnąć, dotknąć i przymierzyć elementy policyjnego wyposażenia.

Halina Nowak