XX Dzień Papieski

„TOTUS TUUS – CAŁY TWÓJ MARYJO”

Pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Papieski.

Młody ks. Karol Wojtyła, któremu zmarła matka, gdy miał zaledwie 9 lat, na swoje biskupie hasło wybrał zawołanie TOTUS TUUS. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, które czytał jako dwudziestoletni młodzieniec, w czasie okupacji, pracując w kamieniołomach. Słowa TOTUS TUUS – CAŁY TWÓJ (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę zawierzenia wobec Maryi a przez nią Bogu. Dzięki temu zawierzeniu stanie się  „nieustraszonym apostołem, zdolnym szerzyć wokół siebie płomień miłości i blask prawdy” do czego zachęcał także młodych w orędziu na XVIII Światowe Dni Młodzieży.

Jak co roku 16 października w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, uczniowie naszej szkoły w hołdzie wielkiemu Polakowi zapalili znicze i złożyli symboliczne kwiaty przy „Sercu Papieskim”.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci obchody tegorocznego dnia papieskiego zostały zorganizowane na lekcjach religii. W celu przybliżenia postaci i ważniejszych wydarzeń z życia Papieża Jana Pawła II wykorzystano materiały ON-LINE przygotowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

E.D. i T.H.