Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników

Dnia 6 listopada 2020 r. w klasie I miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy panią bibliotekarz, która przyniosła ze sobą wiele ciekawych książek. Zapoznała też uczniów z zasadami udostępniania księgozbioru i założyła wszystkim karty czytelnicze. Następnie pierwszoklasiści dowiedzieli się jak dbać o książki, by długo wszystkim służyły. Tak przygotowani uczniowie, złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika i dokonali wyboru swoich pierwszych książeczek.

W tym dniu na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka, ponieważ w ramach kampanii społecznej „Mała książka- wielki człowiek”otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodziły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców oraz kreatywny alfabet do wycinania.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał naszą szkolną bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.

H.N.