Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do  udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała".

Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u uczniów, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

Do tej pory uczniowie i przedszkolaki wraz z wychowawcami oraz panią bibliotekarz zrealizowali następujące działania:

- zorganizowanie kącika o tematyce  patriotycznej;

- zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie  Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego;

- „Być dobrym jak chleb” – upieczenie chleba – jako symbolu polskiej gościnności i otwartości;

- apel  z okazji 11 listopada  w klasie I i w grupie przedszkolnej;

- obejrzenie prezentacji multimedialnej z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez uczniów klas 1-8;

-„Jesteśmy Polką i Polakiem” – fotobudka ze  strojem ludowym;

- „Chodź, pomaluj mój świat” – plener malarski oraz spotkanie z miejscowym artystą. ( Relacja z tego wydarzenia znajduje się w osobnym artykule).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej  galerii.

H. Nowak