Spotkanie z artystą rzeźbiarzem

22 października uczniowie klasy drugiej wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu. Na lekcji gościli panią Agnieszkę Kapturkiewicz – nauczycielkę pracującą w naszej szkole, malarkę oraz rzeźbiarkę.

Tematem niecodziennego spotkania była rzeźba. Pani Kapturkiewicz zaprezentowała własne prace oraz eksponaty autorstwa członków swojej rodziny. Artystka opowiedziała o materiałach, z których powstają jej rzeźby oraz zdradziła kilka tajników warsztatu pracy rzeźbiarza.

Dzieci miały okazję oglądać rzeźby na różnych etapach ich powstawania i zapoznały się z narzędziami. Mogły też obserwować panią Agnieszkę podczas pracy nad ozdobną oprawą lustra, rzeźbioną w drewnie.

Duże zainteresowanie uczniów wzbudziło popiersie kobiety wykonane z gipsu oraz płaskorzeźba przedstawiająca głowę konia. Niewątpliwą atrakcją było to, że uczniowie mogli zobaczyć również negatyw tej płaskorzeźby.

Ponadto pani Kapturkiewicz opowiedziała dzieciom o technice złocenia drewna i zaprezentowała płatki złota, wykorzystywane do tego celu.

Uczestnicy spotkania przejawiali żywe zainteresowanie tematem, a artystka odpowiadała na liczne pytania.

Ta lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Joanna Gorczyca