Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II do Krakowa

27 maja dzieci z oddziału "0" oraz uczniowie klas I i II odwiedzili Kraków. Celem wycieczki było poznanie najpopularniejszych legend krakowskich i odwiedzenie miejsc z nimi związanych.

Na początek dzieci wysłuchały hejnału z wieży kościoła Mariackiego, potem odwiedziły Sukiennice i poznały legendy " O krakowskich gołebiach" i "O Lajkoniku" Później wraz z panią przewodnik wszyscy udali się na Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę i groby królewskie. Po pokonaniu licznych schodów udało się zobaczyć Dzwon Zygmunta, a nawet dotknąć jego "serce". Uczniowie mieli też okazję obejrzeć zbiory Muzeum Katedralnego.

Najwięcej emocji dostarczył pobyt w Smoczej Jamie, gdzie w tajemniczej atmosferze dzieci przypomniały sobie legendę "O smoku wawelskim". Tradycyjnie ważnym punktem programu były zakupy pamiątek dokonane nad Wisłą, u stóp wzgórza wawelskiego. Na koniec wszyscy udali się na zasłużone lody.

W drodze powrotnej udało się jeszcze odwiedzić zamek w Niepołomicach i ochłodzić się w pięknej fontannie, stojącej na płycie rynkowej miasta. Program wycieczki był dość napięty, ale mimo wielu kilometrów, które dzieci pokonały tego dnia, wszyscy wracali zadowoleni i uśmiechnięci.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w zakładce GALERIA.

[JG]