INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2015/2016 W ZSP W BORKU

Od 1.09.2015 obowiązek szkolny obejmuje dzieci:

1) 7-letnie urodzone od  1 lipca do 31 grudnia 2008 roku oraz urodzone w pierwszej połowie roku, którym odroczono obowiązek szkolny,

2) 6-letnie urodzone w 2009 r.

Rodzice, którzy starają się o  odroczenie spełniania obowiązku szkolnego, powinni w marcu  zapisać dziecko do szkoły, gdyż umożliwi to planowanie organizacji klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016.

Następnie opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wskazującą na potrzebę odroczenia spełniania obowiązku szkolnego przez dziecko, należy po otrzymaniu (nie później niż do 20 sierpnia 2015r.)  przedłożyć w obwodowej  szkole, gdyż na jej podstawie dyrektor szkoły podejmuje decyzję o odroczeniu.

Dyrektor przyjmując uczniów do szkoły kieruje się następującymi zasadami:

1. Dzieci mieszkające w obwodzie szkoły zarówno 7-letnie, jak i 6-letnie, które podlegają obowiązkowi szkolnemu są przyjmowane z urzędu po wypełnieniu: „Kart zgłoszeniadziecka do klasy pierwszej”przez  rodzica/prawnego opiekuna.  Kartę należy pobraćw sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły od  02 do 31 marca 2015r.  Dostarczenie wypełnionej, podpisanej karty do sekretariatu szkoły jest równoznaczne z potwierdzeniem woli zapisania dziecka do szkoły.
  1. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy pierwszej poprzeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
     W takim przypadku dyrektor przeprowadza postępowanie rekrutacyjne  w stosunku do kandydatów spoza obwodu na podstawie kryteriów zawartych w statucie szkoły. Załącznik do pobrania: „Wniosek rekrutacyjny”

ZASADY DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BORKU NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Zapisy do Publicznego Przedszkola w Borku  odbywać  się będą w dniach 1-31 marca 2015 r. Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie. Wypełnione  wnioski należy składać w sekretariacie szkoły   w godzinach 8.00 – 15.00

1. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria naboru. Przy rekrutacji nie jest

brana   pod uwagę kolejność zgłoszeń.

2.Do przedszkola dzieci zapisywane są jeden raz, na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W kolejnych latach rodzice składają jedynie deklaracje dotyczące  kontynuowania edukacji przedszkolnej.
3. Rodzice zapisując dziecko, mają prawo wskazać nie więcej niż dwa przedszkola w preferowanej przez siebie kolejności.

4.Dzieci spełniające roczne przygotowanie przedszkolne przyjmowane są do przedszkoli w pierwszej kolejności.
Terminarz rekrutacji:
    • 12 – 27 lutego 2015 r. – przyjmowanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
    • 1 – 31 marca 2015 r. –przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola
    • 23 kwietnia 2015 r. godz. 9.00 – ogłoszenie wyników naboru. Lista dzieci zakwalifikowanych wywieszona będzie w placówce. Rodzice, którzy wskazali więcej niż jedno przedszkole – uzyskują informację o wynikach rekrutacji w placówce wskazanej przez nich jako pierwsza.
   • po 23 kwietnia  2015 r. – rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca, (terminy w razie konieczności ustala dyrektor przedszkola)