Bądź widoczny na drodze -XIII Gminny Konkurs Plastyczny

25 października 2011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Św. Kingi w Borku odbyło się ogłoszenie wyników XIII Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Bądź widoczny na drodze”.

Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Jury w składzie: p. M. Kawalec, p. K. Majewska, p. D. Golonka – nauczyciele plastycy oraz przedstawiciel policji –aspirant  K. Paluch dokonało oceny prac w trzech kategoriach wiekowych.

W grupie dzieci z oddziałów zerowych laureatami zostali:

I miejsce – Gawęda Klaudia

II miejsce – Dziadowiec Mateusz

Matyaszek Kamil, Wygoda Gabrysia

W kategorii klas I-III najwyżej oceniono prace:

I miejsce – Sitko Klaudia

II miejsce – Gorczyca Anna

III miejsce – Okulicka Aleksandra

Dziadowiec Łucja, Wolsza Edyta, Rysak Piotr

Wśród najstarszych uczniów z klas IV-VI na uznanie zasłużyli :

I miejsce – Wolnik Wioletta

II miejsce – Zydroń Klaudia

III miejsce – Strzyż Joanna

Bednarz Krzysztof, Boruta Izabela, Strąg Patrycja

Po uroczystości wręczenia nagród i dyplomów dokonanym przez wójta gminy Rzezawa Józefa Słoninę wszyscy wysłuchali krótkiej prelekcji policjanta z wydziału ruchu drogowego Powiatowej Komendy Policji z Bochni mgr Łukasza Ostręgi  na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zorganizowanie konkursu plastycznego było jednym z kilku zadań jakie wykonała PSP w Borku w związku z przystąpieniem do akcji „Odblaskowa szkoła” ogłoszonej przez Wojewódzka Komendę Policji w Krakowie. Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły , dla wszystkich uczniów zostały zakupione kamizelki odblaskowe. To zamierzenie udało się zrealizować dzięki hojności sponsorów:  p. Stanisław Styrna – firma „ Transkop”, p. Katarzyna Budyn firma „Trans Kop”, p. Mariusz Stal – firma Falko. Zorganizowano również Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele PSP w Borku, Szkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym pt.: „ Bądź bezpieczny na drodze” oraz akcję skierowaną do kierowców pojazdów przejeżdżających obok PSP w Borku pod hasłem „Kierowco zwolnij!”