Obchody Święta Niepodległości

10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole  apel poświęcony 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od  wspólnego odśpiewania  hymnu państwowego. Następnie uczniowie tworzyli przed widzami wystawę.  Była ona  poświęcona  ważnym wydarzeniom, postaciom oraz wartościom, które miały decydujący wpływ na losy naszego państwa.

Poprzez eksponowanie  symboli narodowych oraz  pojęć dotyczących zrywów niepodległościowych,  recytacje i śpiew utworów patriotycznych, przybliżyli oni historię odzyskania przez nasz  kraj wolności po 123 latach niewoli.   Ta żywa lekcja historii przypomina nam, że oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, dzięki  którym żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Naszym zadaniem jest dbać  o tą ofiarowaną nam wolność.

Edyta Piekarz