102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie naszej szkoły, mimo pandemii, nie zapomnieli o tym ważnym święcie.

Na zajęciach z wychowawcami oraz na lekcjach historii przypomniano tę ważną dla istnienia naszego państwa datę. Wspomniano także „Twórców niepodległej”, symbole narodowe, wymieniano sposoby świętowania tego dnia. W tym roku po raz pierwszy mogliśmy również wziąć udział w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości. Ideą akcji było pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny. Cieszyć się z wolnej ojczyzny można w różny sposób, a najlepszy jest ten, który nie szkodzi i przynosi realne korzyści, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Pamiętajmy, że prawdziwy patriotyzm, bohaterstwo, poświęcenie i wartości, którymi kierowali się nasi przodkowie, pozwoliły nam mieszkać w wolnym kraju oraz cieszyć się nie tylko niepodległą Polską, ale także pięknem swojej małej ojczyzny.

Szanujmy nasze symbole narodowe i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami!

E. Piekarz

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości